Ivona Danziger 

S T U D I U M : 

1995 - 1997 

1. SOUKROMÁ ŠKOLA OLEJOMALBY V PRAZE / ateliér Věry Šteflové / technika olejomalby a výuka starých mistrovských malířských technik

2014 - 2016 

UMPRUM PRAHA / večerní studium malby pro veřejnost, moderní umění, figurální kresba, perspektiva a malba / Prof. Mgr. A. Libor Kaláb

V Ý S T A V Y :

PRAHA 2021 - NYNÍ -  MIX ATODA MEDICAL - samostatná autorská výstava , součást interiéru kliniky | PRAHA 09 2020 - 12 2020  MEZI KŘÍDLY - ANIMADECOR - samostatná autorská výstava  | PRAHA 01 2020 - THE WINGS OF ART -  MÁNES GALLERY -  společná charitativní výstava pro Lékaře bez hranic | PRAHA 06 2019 - COURAGE 2 - LAPIDARIUM GALLERY - společná výstava | PRAHA 03 2019 - STRELITZIA - LADRONKA GALLERY - společná charitativní výstava pro ACORUS | PRAHA 06 2018 - SPRING - Cafe Pavlína - samostatná autorská výstava  | PRAHA 04 2016 - FEMININITY - Salon Be Lovely - samostatná autorská výstava | PRAHA 06 2015 - COURAGE společná výstava českých umělců - GUD Gallery | PLZEŇ 2015 - TEMNÁ DUŠE - ARTAMO Gallery - samostatná autorská výstava | PRAHA 2014 - MIMO HRANICE - HUB - samostatná autorská výstava STUTTGART, GERMANY 2000 - 2003 - TRAVELES PATH - ProOptic shop - samostatná autorská výstava | STUTTGART, GERMANY 1998 - SIMPLE - ifa - samostatná autorská výstava skic

Moje motto je "MALOVAT bez PŘEDSUDKŮ"

Když mi bylo 5, malovala jsem křídami na asfalt před domem, někdy jsem pokreslila celou ulici. Malovala jsem své velké dětské sny bez zábran a jen tak, protože se mi to líbilo. BEZ PŘEDSUDKŮ.. Když jsme byli malí, dělali jsme spoustu věcí bez předsudků, spontálně a bez ohledu na výsledek. Zpívali jsme, recitovali, tančili anebo malovali.. A kdo z Vás si dnes jen tak spontálně zazpívá? Zarecituje?

Když mi bylo 10, vyhrávala jsem každou výtvarnou soutěž ve škole, všechny ty holubičky míru a rudé šátky, šeříky a prostě všechna ta tehdejší socialistická témata.. MALOVALA JSEM STÁLE RÁDA, ALE TÉMATA NEBYLA MOJE.

Když mi bylo 14, toužila jsem jít výtvarnou školu, jenže rodiče chtěli školu jinou.. Tak jsem po večerech místo učení NA VZDOR RODIČŮM pomalovala všechny zdi svého pokoje. 

Když mi bylo 20, našla jsem si 1. soukromou školu olejomalby v Praze a začala pravidelně chodit do ateliéru známé malířky Věry Šteflové. Jenže tenkrát začaly první pochyby, zda jsem vůbec dobrá. Začala jsem se totiž pohybovat ve světě umělců a všichni mi přišli mnohem lepší než já. Od té doby jsem malovala s předsudky a s porovnáním. 

Když mi bylo 22, prodala jsem svůj první obraz v Německu. Obraz velký 2x2m, plný květin nebyl vlastně na prodej, ale můj kamarád ho moc chtěl:-) Stejný kamarád mi pomohl najít prostory a já mohla obrazy vystavovat ve vitrínách jednoho obchodu na hlavní nákupní třídě ve Stuttgartu, i přesto jsem si nevěřila. Tehdy jsem stále malovala olejem a spíše jen pro sebe.

Teprve když mi bylo 40 a když mému synovi byly 3 roky, začala jsem vést kroužky EXPERIMENTÁLNÍHO malování s nejmenšími dětmi. V tomto útlém věku děti ještě neumí malovat, ale umí se bezprostředně výtvarně vyjádřit. A MĚ TO VRÁTILO ZPĚT NA ZAČÁTEK do mého dětství. VÝTVARNÉ VYJÁDŘENÍ NEMUSÍ BÝT SLOŽITÉ A MNĚ SE EXPRESIVNÍ MALOVÁNÍ ZALÍBILO.  OD TÉTO DOBY SE VĚNUJI EXPERIMENTÁLNÍM TECHNIKÁM MALOVÁNÍ a MALUJI AKRYLEM. 

MUSELA JSEM SI PROJÍT TOUTO ŽIVOTNÍ CESTOU, ABYCH OPĚT MOHLA MALOVAT SVOBODNĚ, INTUITIVNĚ A BEZ PŘEDSUDKŮ.